YOUR BROWSER IS OUT-OF-DATE.
We have detected that you are using an outdated browser. Our service may not work properly for you. We recommend upgrading or switching to another browser.
Date: 26.03.2022
Dnia 17 marca 2022 roku odbyło się szkolenie pracowników i doktorantów Katedry Geodezji i Geoinformatyki zorganizowane przez dra inż. Zbigniewa Muszyńskiego, dotyczące obsługi nowoczesnego wykrywacza infrastruktury podziemnej: Leica Ultra Advanced. Szkolenie zostało przeprowadzone przez Pana Michała Dąbrowskiego, przedstawiciela firmy Leica Geosystems.
Szkolenie rozpoczęło się od zapoznania się z zasadami działania i ograniczeniami precyzyjnego wykrywania infrastruktury podziemnej. Omówione zostały różne tryby pracy urządzenia (ustawienia lokalizatora i generatora sygnału) oraz sposób wykorzystania dodatkowych akcesoriów (kabli do podłączenia galwanicznego, markerów, sondy oraz klemy indukcyjnej). Obowiązujące w Polsce regulacje prawne w zakresie wykrywania instalacji podziemnych (przy wykonywaniu mapy do celów projektowych) zostały porównane z brytyjskim standardem PAS128. Drugim etapem szkolenia było praktyczne użycie wykrywacza w terenie, gdzie każdy z uczestników mógł sprawdzić działanie urządzenia.
Dodatkowo była możliwość zobaczenia w praktyce georadaru Leica DS2000, który stanowi uzupełniającą technikę inwentaryzacji infrastruktury podziemnej.
Wykrywacz przewodów podziemnych Leica Ultra Advanced jest jednym z najbardziej zaawansowanych tego typu urządzeń na rynku. Studenci Geodezji i Kartografii będą mieli okazję używać go w trakcie zajęć dydaktycznych na naszym Wydziale. Udział naszych pracowników i doktorantów w szkoleniu stanowi okazję do aktualizacji wiedzy zawodowej, nabywania nowych doświadczeń i systematycznego podnoszenia jakości kształcenia. Planowane są kolejne takie spotkania.