YOUR BROWSER IS OUT-OF-DATE.

We have detected that you are using an outdated browser. Our service may not work properly for you. We recommend upgrading or switching to another browser.

 

Department of Geodesy and Geoinformatics

Szkolenie z obsługi wykrywacza przewodów podziemnych

Date: 26.03.2022

This entry may contain inaccurate data.

Dnia 17 marca 2022 roku odbyło się szkolenie pracowników i doktorantów Katedry Geodezji i Geoinformatyki zorganizowane przez dra inż. Zbigniewa Muszyńskiego, dotyczące obsługi nowoczesnego wykrywacza infrastruktury podziemnej: Leica Ultra Advanced. Szkolenie zostało przeprowadzone przez Pana Michała Dąbrowskiego, przedstawiciela firmy Leica Geosystems.

Szkolenie rozpoczęło się od zapoznania się z zasadami działania i ograniczeniami precyzyjnego wykrywania infrastruktury podziemnej. Omówione zostały różne tryby pracy urządzenia (ustawienia lokalizatora i generatora sygnału) oraz sposób wykorzystania dodatkowych akcesoriów (kabli do podłączenia galwanicznego, markerów, sondy oraz klemy indukcyjnej). Obowiązujące w Polsce regulacje prawne w zakresie wykrywania instalacji podziemnych (przy wykonywaniu mapy do celów projektowych) zostały porównane z brytyjskim standardem PAS128. Drugim etapem szkolenia było praktyczne użycie wykrywacza w terenie, gdzie każdy z uczestników mógł sprawdzić działanie urządzenia.

Dodatkowo była możliwość zobaczenia w praktyce georadaru Leica DS2000, który stanowi uzupełniającą technikę inwentaryzacji infrastruktury podziemnej.

Wykrywacz przewodów podziemnych Leica Ultra Advanced jest jednym z najbardziej zaawansowanych tego typu urządzeń na rynku. Studenci Geodezji i Kartografii będą mieli okazję używać go w trakcie zajęć dydaktycznych na naszym Wydziale. Udział naszych pracowników i doktorantów w szkoleniu stanowi okazję do aktualizacji wiedzy zawodowej, nabywania nowych doświadczeń i systematycznego podnoszenia jakości kształcenia. Planowane są kolejne takie spotkania.

Gallery

Politechnika Wrocławska © 2024