TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Katedra Geodezji i Geoinformatyki

Pobyt naukowy dr. inż. Anety Strzałki w Hochschule fur Technik Stuttgart

Data: 20.03.2024

Wpis może zawierać nieaktualne dane.
W dniach 18-21 lutego dr. inż. Aneta Strzałka brała udział, w krótkim pobycie naukowym na Hochschule fur Technik Stuttgart w Niemczech.

Celem wizyty było wejście w kontakt z ekspertami w dziedzinie modelowania 3D miast, jak i współtwórcami platformy umożliwiającej obliczanie zapotrzebowania na ciepło budynków w skali przestrzennej osiedli i miast.

Podczas pobytu w Stuttgarcie dr Strzałka miała również okazję wziąć udział w spotkaniu inaugurującym europejski projekt pt. DigiTwins4PEDs („Elastan of urban digital twins to co-create flexible positive energy systems for districts”) Celem projektu jest przyspieszenie zmian na rzecz zrównoważonej energii, a jest realizowany przez konsorcjum z Niemiec, Austrii, Holandii, jak i z Polski (Uniwersytet Przyrodniczy i firma infoSolutions). Nasza badaczka miała okazję wymienić się doświadczeniami na płaszczyźnie międzynarodowej, co na pewno zaowocuje przy dalszej realizacji projektu Miniatura 7 Narodowego Centrum Nauki. Kontakty nawiązane podczas tego wyjazdu przyczynią się do przygotowania aplikacji, której celem jest kontynuacja badań realizowanych w obecnym projekcie Miniatura 7.

Politechnika Wrocławska © 2024