TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Katedra Geodezji i Geoinformatyki

To już trzeci etap pomiarów geodezyjnych w ramach projektu badawczego w obszarze dawnej kopalni węgla brunatnego „Przyjaźń Narodów – Szyb Babina”

Data: 20.10.2021

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniach 03-10 października br. odbył się już trzeci obóz naukowy zorganizowany w ramach projektu badawczego pt. „Geneza i przebieg antropogenicznych i naturalnych deformacji terenu w obszarach pogórniczych dawnej kopalni węgla brunatnego „Przyjaźń Narodów – Babina”” finansowanego ze środków OPUS-17 Narodowego Centrum Nauki, realizowanego wspólnie przez Politechnikę Wrocławską Katedrę Geodezji i Geoinformatyki i  KGHM Cuprum sp. z o.o. CBR.

Grupa 10 studentów Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr pod opieką dra hab. inż. Jana Blachowskiego, dra inż. Jarosława Wajsa i mgr inż. Pauliny Kujawy wykonała pomiar sieci niwelacyjnej (ok. 36,5 km ciągów niwelacji precyzyjnej) rozmieszonej na obszarze Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa (a jednocześnie dawnej kopalni „Babina”). Wykonano także skanowanie laserowe jednego ze zidentyfikowanych w obszarze dawnej kopalni zapadlisk. Przeprowadzane cyklicznie pomiary mają na celu zbadanie przemieszczeń pionowych powierzchni występujących na terenie obecnego Geoparku.

Przy okazji pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Lipinki za pomoc przy koordynacji prac terenowych.

Kolejna (i najprawdopodobniej już ostatnia) kampania pomiarowa planowana jest na wiosnę 2022 r.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję